Ahşap & Mobilya & Mutfak

Ahşap Güzeldir

Ürün seçeneklerimiz hakkında bilgi almak ve " Ücretsiz Keşif " hizmetimizden faydalanmak için bizi arayın.

Hizmetlerimiz

ADA METAL FERFORJE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE AHŞAP DOĞRAMA, AHŞAP MOBİLYA, AHŞAP MUTFAK VE MARANGOZLUK İŞLERİ ALANLARINDA DA HİZMET VERMEKTEDİR.

Neden Ahşap?

Ahşap insanoğlunun kullandığı en eski ve en mükemmel bir yapı malzemesidir. Anadolu’da binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüzde varlıklarını sürdüren yüzlerce yıllık ahşap evlerin olduğunu biliyoruz. Ahşap; yaşayan, doğal, nefes alan yapısı ile insan doğasına en yakın malzemedir. Günümüz ve geleceğin çevre ve enerji sorununa yanıt veren doğal bir üründür. Ahşap Yüksek Bir Taşıma Gücüne Sahiptir. Ahşabın ağırlık ve taşıma gücü oranı, betonarme ve çelikten yüksektir. 1 kilogram ahşap, 1 kilogram beton ya da çelikten daha fazla yük taşır. Ahşap ile 250 metreye kadar açıklıklar bile kolonsuz geçilebilmektedir. Bu tip yapılarda, ağır olması nedeni ile çelik kullanılamamaktadır. Ahşap Doğa Şartlarına ve Depreme Dayanıklıdır. Hava şartlarına, kimyasallara dayanıklılık bakımından en ön sırada ahşap gelmektedir. Telekomünikasyon hatlarında kullanılan ahşap direklerin hizmet ömrü ile ahşap karayolu köprülerinin ömrü 50 yıldır. Ön koruma işleminden geçmiş çam doğramanın ise 60 yıldır. Aynı alanlarda beton, çelik ve PVC’nin ömrü ahşabın ömrünün yarısına erişebilmektedir. Ahşap, fiziksel özelliklerini tarih sürecinde kanıtlamış bir yapı malzemesidir. Günümüz teknolojisinin ürettiği koruyucu maddeler ve yöntemlerle daha da üstün özellikler kazanmıştır. Depremde güvenilirlik bakımından en yüksek notu ahşap alıyor. Ahşabın Yangına Karşı Direnci Yüksektir. Genel kanının aksine ahşabın yangına direnci beton ve çelikten üstündür. . Yangınlar üzerine yapılmış araştırmalar ve derlenmiş istatistikler taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın en güvenli malzemelerden biri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Yangının başlama nedeni hiçbir zaman ahşap değildir ve ısı geçirmeme, kömürleşme özellikleri nedeniyle ahşap-karkas yapının büyük yangınlara ne kadar dayanabileceği kesin olarak hesaplanabilmektedir. Ahşap yapılar yangına 30-90 dakika dayanabilecek şekilde tasarlanabiliyor. Ancak çıplak çelik konstrüksiyon (çeliğin genleşme katsayısının yüksekliği nedeniyle) normal bir yangına ancak 10 dakika dayanabilmekte ve yapı anında çökmektedir. Ahşap Sağlıklıdır. Üstün ısı ve nem yalıtımı özellikleri ile ahşap yapılar, içinde yaşanılacak en sağlıklı ortamı sunmaktadır. Beton yapılar yaydıkları radyon gazı nedeniyle toksit yapıya sahiptir. Ahşap Kaynağı Yenilenebilen Tek Yapı Malzemesidir. Ahşap, üretimi ve işlenmesi için en az enerji gerektiren yapı malzemesidir. Bilinenin aksine ahşap kullanmak ormanların azalmasını değil daha bilinçli olarak yaşatılmasını sağlar.

Ürün Gruplarımız

Ahşap Evler, Ahşap Pergola, Ahşap Merdiven, Ahşap Dolap Modelleri, Ahşap Mutfak Dolapları, Ahşap Kamelyalar, Ahşap Verandalar, Ahşap Zemin Döşemeleri, Ahşap Saksılar, Ahşap Çitler, Ahşap Kulübeler, Ahşap Bekçi Kulübeleri, Ahşap Güvenlik Kulübeleri, Ahşap Çocuk Oyun Evleri, Ahşap Çocuk Oyun Parkları, Ahşap Banklar, Ahşap Deckler, Ahşap Köpek Kulübeleri, Ahşap Piknik Masaları, Ahşap Bahçe Mobilyaları, Ahşap Masalar, Ahşap Yemek Masaları, Ahşap Çalışma Masaları, Ahşap Köprü, Ahşap Yürüyüş Yolu, Ahşap Kapı Modelleri, Ahşap Bahçe Kapıları, Hamaklar, Ahşap Yatak Odası Takımları
Çalışmalarımızla ilgili fotoğraflara Ada Metal Ferforje Sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz

Mehmet AYDIN - AHŞAP MOBİLYA & MUTFAK / Mithat AYDIN - DEMİR DOĞRAMA & FERFORJE / Ersan AYDIN - METAL İŞLERİ & ÇELİK

Bize Yazın

Hizmetlerimiz ile ilgili aklınızdaki tüm sorular için bize yazabilirsiniz. Mesajlarınız en kısa sürede cevaplanacaktır.